Stymulatory tkankowe

Medycyna estetyczna

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to preparaty do iniekcji stosowane w zabiegach mających na celu odnowę i biorestrukturyzację skóry. Poprzez stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, te preparaty przyczyniają się do poprawy gęstości, jędrności skóry oraz redukcji zmarszczek. Różnią się one między sobą wskazaniami, trwałością, uzyskanymi efektami, mechanizmem działania i składem. Stymulator zawsze jest dobierany dla konkretnego pacjenta i jego problemu. Stymulatory są wytwarzane na bazie substancji takich jak kolagen, kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, kwas L-polimlekowy, aminokwasy i polinukleotydy. Ich działanie pozwala na odbudowę struktury starzejącej się skóry, przywrócenie elastyczności, gładkości i blasku, a zmarszczki i przebarwienia przestają być widoczne.

Medycyna estetyczna

Stymulatory tkankowe

W porównaniu do wypełniaczy, które dają natychmiastowe efekty wypełnienia bruzd i zmarszczek, stymulatory tkankowe działają długofalowo, ponieważ pobudzają naturalny proces odnowy skóry. Dzięki temu efekty widoczne są po 1-2 tygodniach i utrzymują się przez ok. 12-18 miesięcy, a nawet dłużej.

Zabiegi ze stymulatorami tkankowymi są polecane osobom z oznakami starzenia się skóry, suchą, poszarzałą skórą, zaburzonym owalem twarzy, widocznymi zmarszczkami i innymi problemami skórnymi. Substancje stosowane w tych zabiegach są biokompatybilne, co oznacza, że nie powodują alergii. Po zabiegu może pojawić się lekki obrzęk lub siniaki, które znikają w ciągu 72 godzin.

Podczas zabiegu można używać różnych metod podawania substancji stymulujących, takich jak mezoterapia igłowa lub kaniula. Seria zabiegów zależy od stanu i kondycji skóry, zazwyczaj wykonuje się 2-3 zabiegi co ok. 2-4 tygodnie.

Wypełnij formularz

Skontaktuj się:

Numer telefonu:

Adres email:

Social media: