Regulamin świadczenia teleporad

Lekarz Eryk Wacka Regulamin świadczenia teleporad

REGULAMIN ŚWIADCZENIA TELEPORAD (inaczej: e-konsultacji)

(dalej: Regulamin)


I. Informacje ogólne

  1. Niniejszy Regulamin odnosi się do usług świadczonych przez Praktykę Lekarską Eryk Wacka.
  2. Aby dokonać zakupu usług od Praktyki Lekarskiej Eryk Wacka, konieczne jest zapoznanie się z Regulaminem i zaakceptowanie jego postanowień. Przestrzeganie niniejszego Regulaminu jest warunkiem korzystania z usług. Regulamin jest nieodpłatnie udostępniany na stronie internetowej https://twoj-lekarz.com/regulamin-teleporad/, co umożliwia jego pozyskanie, odtwarzanie i utrwalanie.
  3. W celu uzyskania informacji o sposobie gromadzenia i przetwarzania danych osobowych Pacjenta konieczne jest zapoznanie się z Polityką prywatności dostępną na stronie internetowej pod adresem https://twoj-lekarz.com/polityka-prywatnosci/.
  4. Regulamin podlega przepisom polskiego prawa.

II. Definicje

Pojęcia używane w Regulaminie oznaczają:

  1. Organizator– organizator udzielania Teleporad, z którym Pacjent zawiera umowę świadczenia Teleporady, tj. Praktyka Lekarska Eryka Wacka z siedzibą w Brzeziu k. Sulechowa, ul. Józefa Czapskiego 45 (66-100 Sulechów), NIP: 9731094173; REGON: 525671630;
  2. Pacjent– osoba korzystająca z usług Świadczeniodawcy, będąca pacjentem w rozumieniu ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta;
  3. Świadczeniodawca– Eryk Wacka wykonujący zawód lekarza zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa;
  4. Teleporady– świadczenia opieki zdrowotnej udzielane za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub łączności na zasadach określonych w Regulaminie.

III. Organizator

  1. Organizator jest podmiotem leczniczym w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej i został wpisany do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą pod numerem 000000281828.
  2. Dane kontaktowe Organizatora:
  3. kontakt e-mail: kontakt@twoj-lekarz.com
  4. numer telefonu: +48 798 333 112.

IV. Teleporady – informacje ogólne

  1. Teleporady obejmują udzielanie ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych, których charakter i specyfika pozwalają na udzielenie ich na odległość, zgodnie z aktualną wiedzą medyczną oraz stanem zdrowia Pacjenta.
  2.  W celu poprawy jakości świadczonych Teleporad rozmowy z Pacjentami mogą być nagrywane przez Organizatora.
  3. Teleporady udzielane przez Świadczeniodawcę nie zastępują porady ani relacji między Pacjentem a lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarzem opieki specjalistycznej udzielanej stacjonarnie. W nagłych wypadkach należy zwrócić się o pomoc doraźną, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
  4. Organizator może prowadzić kampanie promujące zdrowie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności z art. 3 ust. 2 pkt. 1 ustawy o działalności leczniczej.

V. Zamówienie / Teleporady

  1. Teleporady są świadczone przez Świadczeniodawcę wyłącznie poprzez bezpośredni kontakt telefoniczny z Pacjentem, ewentualnie, po uprzedniej wyraźnej prośbie i zgodzie Pacjenta, za pośrednictwem czatu w aplikacji WhatsApp .
  2. Pacjent ponosi pełną odpowiedzialność za prawdziwość informacji przekazanych Świadczeniodawcy.
  3. Zamówienie Teleporady odbywa się przez formularz na stronie www.twoj-lekarz.com/teleporady lub telefonicznie, wiadomością SMS lub wiadomością w aplikacji WhatsApp na numer +48 798 333 112. Następnie Pacjent jest proszony o dokonanie płatności za zamówioną Teleporadę za pośrednictwem systemu płatności internetowych, przelewem lub BLIK. Po otrzymaniu płatności przez Organizatora, wysyła on wiadomość z potwierdzeniem zawarcia umowy niezwłocznie, tj. nie później niż w ciągu 1 dnia roboczego od otrzymania płatności. W momencie otrzymania tej wiadomości przez Pacjenta, umowa dotycząca zamówionej Teleporady zostaje zawarta. Następnie Pacjent oczekuje na kontakt z lekarzem.

VI. Świadczenie Teleporady

  1. Świadczeniodawca (lekarz) kontaktuje się z Pacjentem telefonicznie na podany w formularzu, podany telefonicznie lub w wiadomości zamawiającej teleporadę polski numer telefonu komórkowego, w godzinach 8:00-22:00. Kontakt może nastąpić także z numeru zastrzeżonego. Jeżeli Pacjent ma zablokowane połączenia z numerów zastrzeżonych, powinien je odblokować przed terminem Teleporady.
  2. Przed rozpoczęciem lub na początku Teleporady Świadczeniodawca poprosi Pacjenta o podanie imienia, nazwiska oraz numeru PESEL, daty urodzenia, adresu zamieszkania oraz numeru telefonu  w celu stworzenia dokumentacji medycznej oraz weryfikacji tożsamości.
  3. Zgodnie ze wskazaniami medycznymi Świadczeniodawca może poprosić Pacjenta o przedstawienie dokumentacji medycznej
  4. Organizator jest prywatnym podmiotem leczniczym, dlatego Pacjent akceptuje, że e-skierowanie wystawiane jest na badania w ramach prywatnej opieki medycznej (bez refundacji z NFZ).
  5. Świadczenie Teleporady zostanie udzielone w standardowym czasie do 48 godzin od momentu dokonania płatności za Teleporadę przez Pacjenta, o ile krótszy termin realizacji Teleporady nie zostanie wskazany przy zamawianiu danej usługi.
  6. Świadczeniodawca podejmie próbę kontaktu telefonicznego z Pacjentem 3 (trzy) razy, nie częściej niż raz na pół godziny. W razie nieudanej próby kontaktu (tj. gdy Pacjent nie odbierze telefonu), Pacjent otrzyma SMS informujący, że lekarz próbował się z nim skontaktować oraz że możliwe jest wywołanie kolejnej (jednej) próby kontaktu – należy wysłać e-mail lub SMS na dane kontaktowe Organizatora, o chęci skorzystania z kolejnej próby. Jeśli Pacjent nie odbierze telefonu pomimo 3 (trzy)-krotnej próby kontaktu, usługa może zostać uznaną się za w pełni wykonaną, a Pacjentowi nie przysługuje zwrot opłaty za Teleporadę.
  7. Teleporady są realizowane przez Świadczeniodawcę w godzinach 8:00–22:00, od poniedziałku do niedzieli. Zamówienia Teleporady złożone po godz. 22:00 są obsługiwane w pierwszej kolejności następnego dnia.
  8. Świadczeniodawca nie wystawia e-recept na leki o działaniu poronnym ani nie prowadzi wysyłki takich środków.
  9. Świadczeniodawca nie wystawia e-recept do terapii zwierząt lub dla innych osób niż Pacjent.
  10. Świadczeniodawca nie wystawi e-recepty na poniższe leki, jeśli Pacjent nie posiada aktualnych wyników badań lub dokumentacji medycznej:
  • leki silnie działające,
  • leki niosące ryzyko uzależnienia oraz leki psychotropowe (w tym preparaty wskazane w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 11 września 2006 r. w sprawie środków odurzających, substancji psychotropowych, prekursorów kategorii 1 i preparatów zawierających te środki lub substancje),
  • hormonalną terapię zastępczą i antykoncepcję, jeśli nie są kontynuacją leczenia,
  • doustne leki retinoidowe, jeśli nie są kontynuacją leczenia,
  • leki stosowane poza rejestracją (off-label)

VII. Zobowiązania Pacjenta

Pacjent zobowiązuje się do:

  1. podawania wyłącznie prawdziwych, aktualnych, rzetelnych i kompletnych informacji dotyczących stanu jego zdrowia;
  2. zapoznawania się z wszelką korespondencją udostępnioną Pacjentowi;
  3. przyjmowania leków zgodnie z zaleceniami udzielonymi przez Świadczeniodawcę oraz z ulotką dołączoną do leku, z którą Pacjent powinien się zapoznać; w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z przyjmowaniem leków należy skontaktować się ze Świadczeniodawcą, innym lekarzem lub farmaceutą;
  4. poinformowania Świadczeniodawcy, za pośrednictwem dostępnych środków komunikacji, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek efektów ubocznych po zażyciu leku przepisanego przez Świadczeniodawcę, a także gdy jego stosowanie budzi jakikolwiek niepokój Pacjenta;
  5. przyjęcia do wiadomości, iż w sytuacjach podejrzenia nagłego zagrożenia zdrowotnego Pacjenta:
  • Świadczeniodawca może skontaktować się ze służbami medycznymi pod numerem alarmowym 112 bez potrzeby wyrażania zgody przez Pacjenta w celu wezwania pomocy;
  • jeśli pozwala na to stan zdrowia, Pacjent powinien sam wezwać pogotowie ratunkowe, dzwoniąc na numer 112;
  • w przypadku przedłużającego się problemu technicznego lub innego powodu utrudniającego korzystanie z Teleporady Pacjent powinien udać się po pomoc do najbliższej placówki opieki zdrowotnej lub zadzwonić pod numer 112;

VIII. Reklamacje

  1. Reklamacje można składać w dowolnej formie, np. na adres e-mail (kontakt@twoj-lekarz.com), listownie na adres siedziby Organizatora. Preferowaną metodą składania reklamacji jest e-mail.
  2. Organizator wskazuje następujące informacje, które Pacjent powinien zawrzeć w zgłoszeniu, aby usprawnić jego rozpatrzenie przez Organizatora (nie są one obowiązkowe):
  • PESEL oraz adres e-mail lub adres pocztowy, na który ma być wysłana odpowiedź;
  • określenie przedmiotu reklamacji;
  • wskazanie szacunkowej daty zdarzenia, którego dotyczy reklamacja;
  • wskazanie żądań Pacjenta lub oczekiwań wobec Organizatora.
  1. Rozpatrzenie reklamacji oraz poinformowanie Pacjenta o decyzji w sprawie reklamacji następuje w możliwie najszybszym terminie, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia wpływu zgłoszenia do Organizatora.
  2. Odpowiedź na reklamację zostanie wysłana na adres e-mail lub/i adres korespondencyjny Organizatora w ww. terminie.
  3. Pacjent będący konsumentem w Unii Europejskiej jest również uprawniony do skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania sporów i dochodzenia roszczeń elektronicznie, poprzez platformę interaktywną ODR (Online Dispute Resolution). Link do platformy ODR: https://ec.europa.eu/consumers/odr

IX. Ceny usług i promocje

Wszelkie ceny zamieszczone na stronie internetowej stanowią ceny brutto i są wyrażone w złotych polskich (PLN). Aktualne ceny Teleporad oraz wysokość innych opłat pobieranych przez Organizatora (jeśli istnieją) są zawarte w Cenniku dostępnym na stronie internetowej https://twoj-lekarz.com/teleporady. Dodatkowo, cena Teleporady jest przedstawiana Pacjentowi podczas składania zamówienia przed zawarciem umowy dotyczącej Teleporady.

X. Zasady dokonywania rozliczeń

  1. Wszelkie płatności dokonywane na rzecz Organizatora odbywają się za pośrednictwem systemu płatności internetowych, BLIK lub przelewem.
  2. W przypadku płatności dokonywanych na rzecz Organizatora za datę zapłaty uznaje się moment realizacji płatności na rzecz Organizatora przez Pacjenta.
  3. Wszelkie zwroty płatności na rzecz Pacjenta dokonywane są za pośrednictwem tej samej metody płatności, chyba że Pacjent wyraźnie zgodzi się na inne rozwiązanie; w takim przypadku Pacjent nie poniesie żadnych dodatkowych opłat.
  4. Pacjent ponosi koszty wynikające z korzystania przez niego z elektronicznych środków komunikacji niezbędnych do skorzystania z Teleporady, zgodnie z cennikiem operatora telekomunikacyjnego świadczącego usługi na rzecz Pacjenta.

XI. Zasady świadczenia Teleporad i odpowiedzialność

  1. Teleporady są świadczone wyłącznie przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia.
  2. W przypadku wystąpienia nagłej sytuacji, Świadczeniodawca niezwłocznie informuje właściwe służby, w szczególności poprzez wykonanie telefonu pod nr 112, o zdarzeniu ze wskazaniem okoliczności, które mogą być istotne przy niesieniu Pacjentowi pomocy (imię i nazwisko, miejsce przebywania Pacjenta, określenie prawdopodobnej przyczyny zagrożenia życia lub zdrowia, wskazanie innych relewantnych schorzeń, na które cierpi Pacjent lub inne konieczne informacje). Postępowanie w sposób wskazany powyżej stanowić będzie wypełnienie wynikających z przepisów prawa obowiązków postępowania w stanie nagłym.
  3. Zabronione jest używanie Teleporady w sposób niezgodny z jej przeznaczeniem.
  4. Przesyłanie treści niezgodnych z prawem, sprzecznych z dobrymi obyczajami lub naruszających prawa Organizatora, Świadczeniodawcy lub innych osób i podmiotów oraz treści, które mogłyby powodować lub zachęcać do zachowań uznawanych za działanie niezgodne z prawem lub Regulaminem, lub za naruszające prawa osób trzecich, takie jak prawa własności intelektualnej lub dobra osobiste, jest zabronione. Organizator będzie zgłaszał naruszenie właściwych przepisów prawa do odpowiednich organów ścigania. W przypadku takiego naruszenia, teleporada może zostać przerwana, uznana za wykonaną oraz taki Pacjent nie będzie mógł skorzystać w przyszłości z usług Świadczeniodawcy.

XII. Ustawowe prawo odstąpienia od umowy

  1. Pacjent ma prawo odstąpić od umowy zawartej na odległość w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy, bez podania przyczyny pod warunkiem nieskorzystania z prawa do rozpoczęcia korzystania z Teleporady przed tym terminem.
  2. Pacjent, który chce wykonać swoje prawo do odstąpienia od umowy, powinien powiadomić o tym Organizatora przed upływem terminu wskazanego w  XII ust. 1. Pacjent może powiadomić Organizatora o swojej woli odstąpienia od umowy w dowolnej formie. W tym celu Pacjent przykładowo powinien przesłać do Organizatora oświadczenie o odstąpieniu od umowy np. za pomocą wiadomości e-mail na adres kontakt@twoj-lekarz.com.
  3. W przypadku odstąpienia od umowy wszelkie środki wpłacone przez Pacjenta w związku z umową, od której odstąpił, zostaną mu niezwłocznie zwrócone, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Zwrot zostanie dokonany z wykorzystaniem tej samej metody płatności, którą wykorzystał Pacjent podczas zawierania umowy, chyba że Pacjent wyraźnie zgodzi się na inne rozwiązanie; w każdym przypadku Pacjent nie poniesie z tego tytułu żadnych opłat.
  4. Zgodnie z art. 38 ust. 1 pkt 1 ustawy o prawach konsumenta, prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów o świadczenie usług, za które konsument jest zobowiązany do zapłaty ceny, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną i uprzednią zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy i przyjął to do wiadomości.

XIII. Polityka prywatności i polityka plików cookies

Polityka prywatności oraz polityka plików cookies są dostępne na stronie internetowej pod adresem: https://twoj-lekarz.com/polityka-prywatnosci/.

Wersja regulaminu obowiązuje od 7 listopada 2024 r.